A Nivegy-völgy egyik legismertebb szálláshelyét Andrónyi Ági működteti.
Ági Kapolcsról származik és sokfelé élt már a világban, mire Tagyonban otthonra lelt, 1997-ben.
A Nivegy-völgy egyik legismertebb szálláshelyét Andrónyi Ági működteti.
Ági Kapolcsról származik és sokfelé élt már a világban, mire Tagyonban otthonra lelt, 1997-ben.
Végh Tamás és öccse Róbert a nagyapai örökséget vették újra birtokba Óbudaváron, az Irtáson. Ők már Veszprémben születtek, de egész gyerekkorukban itt töltötték a hétvégéket és a nyarakat. Míg a kapálással és a szőlőmunkákkal küszködtek, a városi gyerekek a Balatonnál strandoltak. Rettenetesen utálták az egészet, ahogy ez már csak lenni szokott.
Aztán ez egyszer csak fordult.
A közösségfejlesztő projektrész egyik célja a Nivegy-völgy jövőképének elkészítése. A Völgy jövőképe több műhely keretében készül majd el, a következő érintett csoportok bevonásával: Nivegy-völgyi vállalkozók (borászok, szállásadók, helyi termék előállítók), Nivegy-völgyi lakosok és a Plébánia Alapítvány.
Igazi jött-mentként már 1984 óta ingáznak feleségével Illés Gyöngyivel Budapest és Szentantantalfa között. Gyöngyi közgazdász, Törköly Róbert pedig dokumentum és ismeretterjesztő filmek gyártásával foglalkozik.
Annak idején a nővére és családja vette meg a Templom utcai gólyás házat. Majd 1991 őszén maguk is antalfai ingatlan tulajdonosok lettek: megvették a mosónál lévő csősz házat. Azóta az épület már a második felújítását éli.
A nyolcvanas években, a környék sokszori körbe biciklizése során jutottak arra a gondolatra, hogy ezt a vidéket meg kell ismertetni másokkal is. Először, a szakmájából adódóan több tévéműsorba ajánlotta a Nivegy völgy bemutatását.
A testvérpár, Hoffmann Jutka és Orsolya az igen kedves és különleges nevű vállalkozás létrehozói. Kis családi vállalkozásnak mondják magukat. Az alapötlet: házi szörpök és lekvárok készítése, amit folyamatosan gyarapítanak más termékekkel, csatnikkal, gyógynövényes kézműves bonbonokkal.
Jutka korábban is gyógynövényekkel dolgozott, amit szeretett volna önállóan, vállalkozóként folytatni. 2014-ben lett őstermelő. Orsolya kereskedőként dolgozott.