Férjével együtt őstermelők: egyfelől szőlővel foglalkoznak, másfelől méhészettel. Dobosi Dezső eredetileg kőműves mester, aki jobban szereti a mezőgazdaságot, az állatokat így szakmai irányt változtatott. Az édesapjától örökölt szőlőt idővel egyre gyarapítgatta, így a munka is egyre több lett vele, nem fért össze a kőművességgel. De, hogy mégis több lábon álljanak, mellett méhészkedni is kezdett. Két testvére akkor már szintén ezzel foglalkozott.
Nivegy-völgyi névjegyek: Dobosi Etelka patchwork oktató
Nivegy-völgyi névjegyek: Tagyon titkos kamrája
A testvérpár, Hoffmann Jutka és Orsolya az igen kedves és különleges nevű vállalkozás létrehozói. Kis családi vállalkozásnak mondják magukat. Az alapötlet: házi szörpök és lekvárok készítése, amit folyamatosan gyarapítanak más termékekkel, csatnikkal, gyógynövényes kézműves bonbonokkal.
Jutka korábban is gyógynövényekkel dolgozott, amit szeretett volna önállóan, vállalkozóként folytatni. 2014-ben lett őstermelő. Orsolya kereskedőként dolgozott.
Nivegy-völgyi névjegyek: Steixner László Szentjakabfa polgármestere
Lassan már történelem leszek, mondja nevetve, amikor arról faggatjuk, hogyan kezdte a pályáját, mióta polgármester. Rangidős itt a Nivegy-völgyben, sok mindent látott, teszi hozzá.
Gyerekkorából még emlékszik rá, hogy az akkori időkben az egyházközség adományokkal segítette a papot - tűzifától a termékenyekig -, de maga a plébános, Kerpe Miklós is gazdálkodott. Nivegy-völgy falvait saját lovasszekerén - később Trabanttal - járta be, amikor misét mondani ment.
Nivegy-völgyi névjegyek: Szigeti Mónika őstermelő
Mónika és férje először csak átjártak Erdélyből szüretelni a Dobosi Pincészethez, de aztán megtetszett nekik a vidék, hamarosan hozták a két gyereket és 2008-ben letelepedtek Szentanatlfán. Otthon, Szatmárnémetiben kertészkedéssel, állattenéysztéssel foglalkoztak.
Lassan elkezdtek hiányozni az otthoni ízek, és kitalálták, hogy itt is elkezdenek kertészkedni. Milyen fontos motiváció az otthoni íz!
Úgy alakult, hogy kaptak használatra egy kis földet, amit két oldalról is patak vesz körül. Amikor már nagyon sok minden termett, Mónika arra gondolt, jó volna eladni piacon.
Nivegy-völgyi névjegyek - Dobosi Róbert
Gyerekkora óta foglalkozik állatokkal, szintén kamaszként, 13 évesen szerezte be az első kecskéjét. Fő profilja a sajtkészítés, a hagyományos technológiát édesanyjától tanulta. A hosszabb érlelés eljárásmódját pedig más műhelyekben ismerte meg.
A sajtkészítés folyamatából bőven marad savó. Ez adta az ötletet disznótartásra. Nagybátyja is biztatta, aki az Alföldön foglalkozik ugyanezzel, ő segítette tanácsaival az elindulást.